Tifozët e Romës arrestohen para ndeshjes me Brightonin
Sport
Lexohet për: 2 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Një pjesë e vogël e tifozëve të Romës thuhet se u arrestuan pasi shkaktuan probleme në fluturimin për në Angli, për ndeshjen e Ligës së Evropës kundër Brightonit.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Amex” me fillim nga ora 21:00, raporton KosovaPress.

Roma fitoi ndeshjen e parë 4:0 dhe disa nga tifozët bënë fluturimin nga Roma në Londër mbrëmë, duke synuar më pas të vazhdonin udhëtimin me tren për në Brighton.

Megjithatë, “La Gazzetta dello Sport” bën të ditur se pesë ose gjashtë tifozë romak shkaktuan probleme duke ndikuar negativisht gjatë fluturimit dhe policia ishte aty për t'i takuar teksa dilnin nga avioni.

Shumica e rreth 1,500 tifozëve të Romës që e ndjekin ndeshjen po fluturojnë sot për ta shikuar atë nga afër. Të pranishëm në stadiumin “Amex” do të jenë edhe dy tifozët e Brightonit që u goditën me thikë gjatë udhëtimit për në Romë.

Fatkeqësisht, kjo nuk është një situatë e pazakontë në Romë, veçanërisht kur mbështetësit vizitorë janë anglezë dhe për këtë arsye supozohet se janë "huliganë" të gatshëm për përleshje.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
749
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024