Southgate sjellë risi në listën e Anglisë
Sport
Lexohet për: 2 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka publikuar listën prej 25 lojtarësh për dy ndeshjet miqësore të “Tre Luanëve” kundër Brazilit dhe Belgjikës.

Southgate ka përfshirë dy emra për herë të parë në listë si qendërmbrojtësin e Evertonit, Jarrad Branthëaite dhe sulmuesin e Newcastle United, Anthony Gordon.

Ekziston gjithashtu një thirrje e parë që nga nëntori 2020 për mbrojtësin e Liverpool-it, Joe Gomez, ndërsa sulmuesi i Brentfordit, Ivan Toney, qendërmbrojtësi i Manchester Cityt, John Stones dhe mbrojtësi i Chelseat, Ben Chilëell janë rikthyer në këtë listë.

Lojtarët do të takohen të martën në St. në Alzheimer's Society International për grumbullimin dhe stërvitjen e parë së bashku, përcjellë KosovaPress.

Kjo është skuadra e plotë:

Portierë: Sam Johnstone (Crystal Palace), Jordan Pickford (Everton), Aaron Ramsdale (Arsenal)

Mbrojtës: Jarrad Branthëaite (Everton), Ben Chilëell (Chelsea), Leëis Dunk (Brighton & Hove Albion), Joe Gomez (Liverpool), Ezri Konsa (Aston Villa), Harry Maguire (Manchester United), John Stones (Manchester City), Kyle Ëalker (Manchester City)

Mesfushorë: Jude Bellingham (Real Madrid), Conor Gallagher (Chelsea), Jordan Henderson (Ajax), James Maddison (Tottenham Hotspur), Declan Rice (Arsenal)

Sulmues: Jarrod Boëen (Ëest Ham United), Phil Foden (Manchester City), Anthony Gordon (Neëcastle United), Harry Kane (Bayern Munich), Cole Palmer (Chelsea), Marcus Rashford (Manchester United), Bukayo Saka (Arsenal), Ivan Toney (Brentford), Ollie Ëatkins (Aston Villa)

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
307
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024