Një event madhor i mjekësisë, për herë të parë në Kosovë
Artikull i Sponsorizuar
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Më 15-16 mars do të zhvillohet Konferenca Ndërkombëtare për Trajtimin Mini-Invaziv në Neuroshkencë.

Regjistrimet e mjekëve mund të bëhen edhe ditët e konferencës e cila do të mbahet në Hotel Swiss Diamond, Prishtinë, Kosovë.

Konferenca do të ketë fokus temat: “Trajtimi Endovaskular i Tinitus Pulsatil, Aneurizmave, AVM, Trombektomisë dhe Mikrokirurgjia”, nën referimin e dy emrave të shquar të neurokirugjisë botërore, Mentor Petrela, MD, PhD, Chev LH, PU-PH Fr, WANS, IFAANS dhe Prof. Emmanuel Houdart PU PH si dhe personalitete të tjera të mjekësisë nga tw gjitha trevat shqiptare.

Janë të mirëpritur të gjithë specialistët dhe specializantët e ORL-së, Neurokirurgjisë, Neurologjisë dhe Radiologjisë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024