Malisheva e mposht Llapin, Hazrollaj nuk di të ndalet
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar edhe ndeshja e fundit e programit të sotëm të Superligës së Kosovës.

Skuadra e Malishevës po e vazhdon formën fantastike këtë sezon, ku e ka mposhtur sot Llapin me rezultat të ngushtë 2:1, raporton KosovaPress.

Heroi i vendasve ishte ylli, Drilon Hazrollaj i cili shënoi që të dy golat sot. Me golat e sotëm Hazrollaj numëron 16 gola në Superligën e Kosovës.

Fillimisht, Hazrollaj shënoi për 1:0 në minutën e 28’ ndërsa e thelloi epërsinë në 2:0 në minutën e 48’.

Ndërkaq, golin e nderit për Llapin e shënoi Ahmed Januzi në minutën e 51’.

Me pikët e reja, Malisheva ngjitet në kuotën e 44 pikëve në vendin e katërt, krahas Llapit që zë vendin e dytë me 50 pikë të arkëtuara.

Rezultati final i ndeshjes, 2:1 në favor të Malishevës.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,127
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024