Ngjarjet e datës 13 mars
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim përfaqësuesin e posaçëm për Ballkanin Perëndimor të Shteteve të Bashkuara, Gabriel Escobar. Mediat fillimisht do të marrin pamje nga takimi, ndërkaq pas takimit do te ketë deklaratë për media. (Kabineti i Presidentes, ora 10:00)

Auditorja e Përgjithshme, Vlora Spanca mban konferencë për media, ku do të shpalosen rezultatet dhe rekomandimet e pesë raporteve të auditimit të performances. (Zyrës Kombëtare e Auditimit, ora 11:00)

OJQ Aktiv dhe partnerët prezantojnë rezultatet e një Analize krahasuese të mekanizmave ligjor dhe politik për angazhimin vendimmarrës të komuniteteve joshumicë në Kosovë, Sllovaki, Republikën Çeke dhe Hungari. (Hotel “Sirius” në Prishtinë, ora 11:00)

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Ahmet Ismaili raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere lidhur me MSA-në dhe rregulloret e BQK-së. (Kuvendi i Kosovës, N506, ora 12:00)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024