Pjesa e parë: Arsenali e Barça në epërsi, Rrahmani shënon gol
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet që po zhvillohen aktualisht në kuadër të Ligës së Kampionëve, ku kemi rezultate tejet interesante.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Emirates”, Arsenali po avancon 1:0 kundër Portos, raporton KosovaPress.

Golin e vetëm deri tani e shënoi Leandro Trossard në minutën e 41’.

Ndërkaq, në ndeshjen mes Barcelonës dhe Napolit rezultati qëndron 2:1, ku kampioni spanjoll shkon në pushim në epërsi kundër kampionit italian.

Golat për Barçën i shënuan Fermin Lopez (minuta e 15’) dhe Joao Cancelo (minuta e 17’), kurse te Napoli golashënues ishte ylli kosovar, Amir Rrahmani në minutën e 30’.

Rezultatet e pjesës së parë:

Arsenal 1:0 Porto

Barcelona 2:1 Napoli

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
139
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024