Kjo është situata e Ortegas te City, Ederson mungon 3-4 javë
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Gazetari gjerman, Florian Plettenberg e ka qartësuar situatën e portierit Stefan Ortega te Manchester City.

Së fundmi, ka pasur bisedime mes kampit të Ortegas dhe shefave të Cityt për një rinovim të kontratës përtej vitit 2025, bisedime këto pa ndonjë rezultat, raporton KosovaPress.

Ederson do të mungojë për 3-4 javët e ardhshme, ndërsa Ortega do ta zëvendësojë atë dhe do të jetë titullar kundër Newcastle United në FA Cup.

Fokusi aktual i Ortegas është në ndeshjet e radhës. Është një fazë tejet e rëndësishme për të dhe Manchester Cityn.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
756
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024