Spektakël sonte në Ligën e Kampionëve
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Gara më prestigjoze evropiane në nivel të klubeve, Liga e Kampionëve ritkehet sonte me dy ndeshje që garantojnë spektakël, sidomos duke pasur parasysh rezultatet e arritura nga ballafaqimet e para ndërmjet këtyre katër skuadrave.

Në stadiumin “Emirates”, Arsenali e pret Porton me objektivin për ta përmbysur humbjen 1-0 nga sfida e parë në Portugali dhe për të kaluar në çerekfinale të kësaj gare, transmeton KosovaPress.

Nga ana tjetër, edhe Porto synon të shkojë sa më larg në këtë kompeticion duke synuar të jetë në mesin e tetë skuadrave më të mira dhe zbarkon në Angli më synimin për ta mbrojtur fitoren 1-0 para tifozëve të vet.

Ballafaqimi tjetër i zjarrtë do të zhvillohet në stadiumin olimpik “Lluís Company”, aty ku Barcelona e pret Napolin e Italisë. Ndeshja e parë e zhvilluar në stadiumin “Diego Armando Maradona” përfundoi me barazim 1-1, andaj gjithçka ka mbetur e hapur sa i përket mundësive se cila skuadër do të vazhdojë tutje.

Të dy ndeshjet nisin nga ora 21:00.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024