​Kuka lavdëron Donjeta Sadikun: Është me meritë në olimpiadë
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Trajneri i xhudos Driton Kuka nuk i ka kursyer fjalët e mira për boksieren Donjeta Sadiku e cila së fundi e arriti normën olimpikë e cila garanton pjesëmarrjen e saj në Lojëra Olimpikë ‘Parisi 2024’.

Kuka ka thënë se Sadiku do të jetë pjesë e olimpiadës në Paris me meritë të plotë dhe e ka uruar për suksesin e saj.

“Urime boksieres Sadiku normën Olimpike që do jetë në Olimpiadë me meritë. Shpresojmë në ende sportist të kualifikohen për Lojëra Olimpike me normë se turizmit sportiv duhet vendosur stopin shteti ynë”, ka shkruar Kukan ë ‘Facebook’, përcjellë KosovaPress.

Më tutje, Kukan ë shkrimin e tij ka kërkuar përkushtim më të madh edhe nga xhudistët, me thek të veçantë nga Akil Gjakova dhe Loriana Kuka.

“Olimpistët Akili dhe Loriana në Linz patën paraqitje që le shumë për të dëshiruar. Akili kishte 4 gara e po aq medalje qysh tash e 7-8 muaj, por jeta sportive nuk ka asnjë alternativë. E tash, katër muaj para Olimpiadës do jem pa kompromis në këtë drejtim!”, ka shkruar Kuka.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
224
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024