4 shenjat e zodiakut që i duan kafshët më shumë se partnerët
Magazina
Lexohet për: 2 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Lidhja midis kafshëve shtëpiake dhe pronarëve të tyre është e vështirë t'u shpjegohet atyre që nuk janë në një situatë të ngjashme.

Kafshët mund ta bëjnë më të ndritshme edhe ditën më të trishtuar të pronarëve të tyre në vetëm pak sekonda, ndërsa partnerët e tyre ndonjëherë nuk munden.

Kjo është arsyeja pse njerëzit e lindur nën këto shenja duket se i duan kafshët e tyre më shumë sesa partnerët e tyre.

Gaforrja

Për Gaforret, dashuria për kafshët shtëpiake është e thellë dhe e pamatshme. Ata mund të lidhen lehtësisht me kafshët e tyre shtëpiake, të cilat i shohin si anëtarë të familjes.

Ata i duan kafshët e tyre më shumë se partnerët e tyre, sepse e dinë që kafshët shtëpiake nuk do t'i zhgënjejnë kurrë, ata janë gjithmonë aty dhe i duan pa kushte.

Peshorja

Kafshët shtëpiake përfaqësojnë krijesa të veçanta në jetën e Peshores. Për to, këto janë kafshë që u ofrojnë atyre dashuri dhe mbështetje të pakushtëzuar pa drama dhe komplikime.

Ato preferojnë ta kalojnë kohën e lirë me kafshët shtëpiake sesa me partnerët e tyre sepse e dinë që kafshët shtëpiake do t'i bëjnë të lumtur sapo t'i shohin.

Demi

Për Demin, kafshët shtëpiake janë një burim i pazëvendësueshëm gëzimi dhe rehatie në kohë të vështira. Kur të trishtuar, Demi do t'u drejtohet kafshëve shtëpiake për një përqafim ngushëllues, jo partnerëve të tyre.

Ata janë të vetëdijshëm se partnerët e tyre mund të mos jenë gjithmonë mbështetja që duan, gjë që nuk do të ndodhë me kafshët e tyre shtëpiake.

Dashi

Kafshët shtëpiake për Dashin janë më shumë se kafshë, ata janë partnerët e tyre në të gjitha aventurat e jetës.

Lidhja e tyre me kafshët shtëpiake ndonjëherë mund të jetë aq e fortë sa partnerët mendojnë se Dashi i do kafshët e tyre më shumë sesa ata.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024