Përfundon gara për Kasapin e Loxhën në Grand Prix Upper Austria
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Xhudistet tona, Fatjona Kasapi dhe Flaka Loxha kanë përfunduar garën në Grand Prix Upper, që po mbahet në Linz të Austrisë.

Në kuadër të kategorisë deri në 57 kilogramë, Loxha dhe Kasapi janë ndalur qysh në raundin e dytë të kësaj gare, raporton KosovaPress.

Kasapi raundin e parë e kaloi pa luftë, kurse në të dytin u mposht nga xhudistja serbe, Marica Perisic.

Ndërkaq, Loxha në raundin e parë e mposhti xhudisten nga Guinea, kurse në të dytin u mposht nga xhudistja belge, Mina Libeer.

Pas këtyre humbjeve përfundon edhe gara për Flaka Loxhan dhe Fatjona Kasapin në Grand Prix Upper Austria.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
217
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024