Arrestohen disa aktivistë të PSD-së
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Disa aktivistë të Partisë Socialdemokrate, duke përfshirë sekretarin e kësaj partie Nol Nushi, janë arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi të njëjtit e kanë bllokuar manifestimin për 7 Marsin, ku ishte paraparë të deklarohet kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci.

Para arrestimit, sekretari i PSD-së Nol Nushi ka kritikuar ministren e Nagavcin, për qeverisjen e saj tre vjeçare.

https://kosovapress.com/psd-me-aksion-per-diten-e-mesuesit-e-presin-nagavcin-per-tia-dhene-librezen

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
800
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024