Konfiskohen armë e fishekë në Mitrovicë, arrestohen 5 persona
Siguri
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Pesë persona janë arrestuar dhe disa armë janë konfiskuar sot nga Policia e Kosovës në rrugën “Azem Galica” në Mitrovicën e Jugut.

Sipas policisë, personat e arrestuar dyshohen për përfshirje në një mosmarrëveshje.

Rrjedha hetimore ka rezultuar në dyshime të bazuara se në rast ishin ekspozuar edhe armë zjarri. Në cilësi të provave materiale janë konfiskuar tri armë të llojit pistoleta dhe 31 fishekë.

Pas intervistimit, të dyshuarit A .A. (66) për veprën penale mbajtje në pronësi, kontrolle ose posedim i paautorizuar i armëve me aktvendim të prokurorit i është caktuar masa e ndalimit policor.

Ndalimi policor i është caktuar edhe të dyshuarit L. Xh., (33) për veprën penale sulm ndaj personit zyrtar, ndërsa tre nga të dyshuarit e tjerë pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024