Liga e Kampionëve, kampioni e Reali kërkojnë kualifikimin tutje
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Liga e Kampionëve vazhdon sot me dy ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për duelet e kthimit në kuadër të 1/16-ës së kësaj gare, ku edhe do të mësohen dy çerekfinalistët e radhës.

Të dy përballjet do të zhvillohen me fillim nga ora 21:00, ku Manchester City dhe Real Madridi do të synojnë kualifikimin tutje, raporton KosovaPress.

Kampioni aktual evropian e pret në shtëpi, në stadiumin “Etihad” skuadrën e Copenhages, të cilën e mposhti në ndeshjen e parë në “Parken Stadium” me shifrat 3:1.

Ndërkaq, stadiumi “Santiago Bernabeu” do të jetë nikoqir i ndeshjes mes Real Madridit dhe RB Leipzigut. Ndeshja e parë në “Red Bull Arena” u mbyll 1:0 në favor të gjigantit spanjoll.

Me përfundimin e ndeshjeve të sotme do të mësohen edhe dy skuadrat e radhës që i bashkohen Bayern Munichut dhe Paris Saint-Germain në finale.

Ndeshjet e sotme:

21:00 Real Madrid – RB Leipzig (Stadiumi Santiago Bernabeu)

Ndeshja e parë u mbyll 1:0 në favor të Realit.

21:00 Manchester City – Copenhagen (Stadiumi Etihad)

Ndeshja e parë u mbyll 3:1 në favor të Cityt.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024