Rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve
Ndërkombëtar
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Gara më prestigjose evropiane në nivel klubesh, Liga e Kampionëve do të rikthehet sot me dy ndeshjet tejet të forta. Bayern Munih do të përballet me Lazion në misionin e vështirë për ta përmbysur rezultatin, kurse Paris-Saint-Germain do të kërkojë të përfundojë punë me Real Sociedadin për t’u kualifikuar tutje.

Gjiganti bavarez pësoi disfatë befasuese ndaj Lazios në ndeshjen e parë të zhvilluar në Itali me rezultat 1-0, duke e konfirmuar kështu formën jo të mirë të tyre, andaj sonte në “Allian Arena” duhet të luajnë me të gjitha forcat për të mos u përshëndetur me këtë kompeticion.

Nga ana tjetër, PSG udhëton në Spanjë me qëllimin për ta ruajtur epërsinë prej dy golave nga ndeshja e parë dhe kështu të kualifikohet në mesin e tetë skuadrave më të mira të Ligës së Kampionëve.

Të dy ndeshjet nisin nga ora 21:00.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024