Filmat më të mëdhenj që vijnë këtë muaj në Netflix
Magazina
Lexohet për: 3 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Marsi do të jetë një muaj ideal për maratonë filmash dhe duke gjykuar nga titujt që vijnë në platformën e transmetimit, nuk do të mungojnë skena interesante për shikuesit.

Ne kemi përmbledhur pesë filmat më të mëdhenj që vijnë në Netflix këtë mars.

Spaceman

Rolin kryesor e luan Adam Sandler, i cili luan astronautin çek Jakub, në një mision në Venus. Jakub u bë astronauti i parë në vend dhe kur iu dha mundësia të shkonte në hapësirë, ai e bëri këtë. Megjithatë, ambiciet e tij sakrifikuan marrëdhënien e tij me gruan e tij Lenka (Carey Mulligan) dhe ai fillon të pendohet që shkoi në hapësirë.

Në misionin e tij, Jakub takon një shok të papritur, një qenie që ai e quan Hanus (Paul Dano), i cili do ta ndihmojë atë të marrë vendime të rëndësishme dhe të kuptojë se si t'i bëjë gjërat siç duhet para se të jetë tepër vonë.

Damsel

Është një aventurë aksion e vendosur në botën e fantazisë së Mesjetës, e cila ndjek historinë e një vajze të re. Ajo martohet me princin e familjes mbretërore, duke menduar se do të arrijë jetën perfekte. Megjithatë, ajo nuk e di se në të vërtetë është zgjedhur për t'u sakrifikuar me shpresën se familja do të shlyejë një borxh të lashtë. Pasi zgjohet në shpellën e dragoit, ajo kupton se askush nuk po vjen për të, kështu që ajo duhet të shpëtojë veten. Rolin kryesor e luan Millie Bobby Brown.

Top Gun: Maverick

Kur e gjen veten në rolin e stërvitjes së një skuadre pilotësh të rinj të Top Gun për një mision të specializuar, të ngjashëm me të cilin asnjë pilot nuk e ka parë ndonjëherë më parë, Maverick (Tom Cruise) takon Bradley Bradshaw (Miles Teller), djalin e të ndjerit të tij, Nick Bradshaw, i njohur si "Goose". Duke u përballur me një të ardhme të pasigurt dhe fantazmat e së kaluarës së tij, Maverick tërhiqet në një konfrontim me frikën e tij më të thellë, duke kulmuar në një mision që kërkon sakrificën përfundimtare nga ata që janë zgjedhur të fluturojnë.

The Matrix Resurrections

Në historinë e re, Neo (Keanu Reeves) dhe Trinity (Carrie-Anne Moss) në dukje janë gjallë dhe mirë, por mendjet e tyre janë të mbyllura brenda një "matrice", e cila është bërë më e rrezikshme. Ata nuk e kujtojnë të kaluarën e tyre. Por në ëndrrat e tij, Neo sheh ndezje të asaj që ndodhi në filmat e mëparshëm, në atë që ai mendon se është jeta e përditshme. Për të zbuluar se çfarë është reale, atij do t'i duhet edhe një herë të vendosë të udhëtojë drejt "matricës".

Shirley

Komploti i filmit ndjek politikanen Shirley Chisholm në garën për presidente të SHBA-së. Në vitin 1972, Chisholm u bë kandidatja e parë femër me lëkurë të errët që kërkoi emërimin e një partie të madhe për presidente, dhe para kësaj, në vitin 1968, ajo u bë gruaja e parë me lëkurë të errët e zgjedhur në Kongresin e SHBA-së. Rolin kryesor në film e luajti aktorja e vlerësuar me çmime Regina King.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024