Djegia e banesës në kryeqytet, flasin banorët
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Djegia e banesës në kryeqytet, flasin banorët

Rasti ka ndodhur rreth orës 17:00 dhe deri më tani nuk raportohet për persona të lënduar.

Banorët e ndërtesës kanë dhënë detaje lidhur me rastin dhe ata thonë se si rezultat i zjarrit është djegur banesa në tërësi.

Afrim Sejdiu, i cili ka qenë prezent në vendin e ngjarjes dhe po ashtu i ka ndihmuar policisë, thotë për KosovaPress se e gjithë banesa është djegur, pasi për shkak të  zjarrit ka qenë e pamundur të hyhet brenda.

Përfshihet nga zjarri banesa në Prishtinë, policia jep detaje • KosovaPress

Një banore e ndërtesës, e cila nuk deshi të identifikohej, tha se nuk është frikësuar nga zjarri dhe se banjën në banesën e saj e kishte kapluar tymi.

Në vendngjarje kanë dalë zjarrfikësit dhe policia të cilët po merren me rastin, ndërkohë që ende nuk dihen shkaqet e zjarrit. /A.Zogaj

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
141
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024