Kosova me nëntë xhudistë në Evropianin për Kadetë në Turqi
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Më 2 dhe 3 mars xhudistët e rinj të Kosovës do ta kenë shansin të tregojnë vetën e tyre në arenën ndërkombëtare.

Bëhet fjalë për Kupën Evropiane për Kadetë, e cila do të zhvillohet në Antalia të Turqisë, raporton KosovaPress.

Nëntë xhudistë do ta përfaqësojnë Kosovën në këtë garë, ku marrin pjesë 371 garues, prej të cilëve 219 janë meshkuj dhe 152 femra, nga 19 shtete e 2 kontinente.

Kosovën do ta përfaqësojnë:

Furkan Kelmendi (kategoria deri në 50 kilogramë)

Andi Reshitaj (kategoria deri në 60 kilogramë)

Reis Deliu (kategoria deri në 60 kilogramë)

Besjana Gashi (kategoria deri në 48 kilogramë)

Estea Arifaj (kategoria deri në 48 kilogramë)

Enise Zijade (kategoria deri në 52 kilogramë)

Sidorela Dodaj (kategoria deri në 52 kilogramë)

Fiona Kuka (kategoria deri në 57 kilogramë)

Erlule Musaj (kategoria deri në 57 kilogramë)

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
207
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024