Gjermani: 4 të vrarë nga të shtënat me armë zjarri në një familje
Bota
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Katër persona u vranë nga të shtënat me armë në një familje në veriperëndim të Gjermanisë, raportuan mediat të premten.

Personi i armatosur, i cili qëlloi tre të rritur dhe një fëmijë në qytetin verior të Rotenburgut, ishte një ushtar gjerman, tha një zëdhënës i policisë për transmetuesin publik NDR.

I dyshuari është në mbajtje pasi është dorëzuar tek autoritetet, ka konfirmuar zëdhënësi, pa dhënë detaje të mëtejshme.

Sipas të përditshmes Bild, viktimat ishin ish-gruaja e ushtarit dhe një fëmijë, partneri i ri i gruas dhe nëna e tij. /Anadolu Agency/

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024