Drejtori i shkollës në Japoni pagoi kafenë më lirë sesa kushtonte, pushohet nga puna
Magazina
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Një drejtor i një shkolle të mesme në Japoni u pushua nga puna në fillim të këtij muaji pasi shpenzoi më shumë kafe sesa paguante në një dyqan.

59-vjeçari, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, gjatë pushimit të drekës ka pirë një filxhan të madh kafe edhe pse e ka paguar një standard, shkruan Business Insider.

Ai tha se e kuptoi në qershor se punonjësit e dyqanit nuk e vënë re nëse ai po pi  një filxhan prej 1.25 dollarësh në aparatin e kafesë me vetëshërbim dhe paguan për 0.75 dollarë.

Në dhjetor, një dyqanxhi e kapi atë gjatë një grabitjeje dhe thirri policinë. Drejtori u shkarkua për shkak të gjithë rastit. Njëkohësisht ai u ka kërkuar falje nxënësve dhe prindërve të tyre, duke thënë se duhej të ishte shembull me sjelljen e tij, por nuk e bëri. Megjithatë, prokurorët vendas nuk ngritën akuza.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
347
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024