Telekomit të Kosovës i bllokohen llogaritë bankare
Biznes
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Telekomit të Kosovës i janë bllokuar të enjten pasdite llogaritë bankare, pas vendimit të Gjykatës Komerciale lidhur me borxhin prej 5.7 milionë euro ndaj Z-Mobile.

Telekomi me akuza: Vendimi i Gjykatës Komerciale i jashtëligjshëm, ka elemente kriminale • KosovaPress

Këtë e ka konfirmuar për KosovaPress kryetari i Sindikatës së Punëtorëve në Telekom, Lamih Balaj.

Ai ka thënë se bllokimi i llogarive ka ndodhur sot rreth orës 16:00. Balaj tha se nesër do të dalin me reagim zyrtarë pas këtij vendimi.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
214
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024