Pretendimet e Putinit: NATO po përgatitet për ta sulmuar Rusinë
Bota
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Rusia perëndimore duhet të "mbrohet siç duhet" pas zgjerimit të NATO-s për të përfshirë Suedinë dhe Finlandën, thotë Vladimir Putin.

Forcat e NATO-s "po përgatiten të godasin territorin tonë", thotë ai, duke përdorur "forcat më efektive për ta bërë këtë".

Putin thotë se fati i çdo vendi që sulmon Rusinë do të ishte "shumë më tragjik" se çdo gjë me të cilën mund të përballet Rusia.

"Ata duhet të kuptojnë se ne kemi gjithashtu armë, armë që mund t'i mposhtin ata në territorin e tyre," thotë ai, duke shtuar se një veprim i tillë mund të "shkaktojë përdorimin e armëve bërthamore".

"A nuk e kuptojnë ata këtë?" tha ai në fjalimin e tij.

Putin thotë se vendet perëndimore mendojnë se janë "supreme", por shton: "Rusofobia i verbon njerëzit dhe i privon ata nga aftësitë e tyre racionale".

"Pa Rusinë nuk ka paqe solide në botë," i tha ai Asamblesë Federale. /SkyNews/

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
460
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024