Sekuestrohen mallra kontrabandë në Jarinje
Biznes
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Dogana e Kosovës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë parandaluar sot një tentim kontrabande të mallrave në vlerë rreth pesë mijë euro në pikë-kalimin kufitar Jarinje.

Në njoftim thuhet se mallrat janë gjetur gjatë një kontrolli rutinor të një autobusi të linjës Serbi-Kosovë, i cili kishte si destinacion Kosovën.

Mallrat e zbuluara, të cilat ishin të padeklaruara, përfshinin produkte ushqimore, mbathje sportive, si dhe produkte tjera tekstili në vlerë 4 mijë e 793 euro.

Autobusi është dërguar në terminalin doganor të Mitrovicës nën mbikëqyrjen e stafit doganor dhe policor për kontroll të hollësishëm.

Mallrat e padeklaruara janë konfiskuar nga Dogana e Kosovës, ndërsa rasti po trajtohet nga njësitë relevante të Doganës së Kosovës.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
375
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024