Sekuestrohen para false në Prishtinë dhe Fushë Kosovë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Policia e Kosovës njofton se në Prishtinë dhe Fushë Kosovë dje janë sekuestruar një shumë e parave të falsifikuara.

Sipas policisë në Prishtinë, ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se ne institucionin ku ai punon janë deponuar një shume e të hollave që dyshohet të jenë të falsifikuara.

“Të hollat janë sekuestruar si dëshmi për hetime të mëtutjeshme”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Po ashtu sipas siç njofton policia në Fushë Kosovë ankuesi mashkull kosovar, ka raportuar se në institucionin ku ai punon janë deponuar një shumë e të hollave të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara.

“Të hollat janë sekuestruar si dëshmi për hetime të mëtutjeshme”, thuhet po ashtu në raport.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024