Komandanti i KFOR-it takon ambasadorin italian, flasin për sigurinë në Kosovë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutaş, u takua sot me ambasadorin italian në Kosovë, Antonio De Riu, në Ambasadën e Italisë në Prishtinë.

Gjeneralmajor Özkan Ulutaş ndau pikëpamje me ambasadorin De Riu mbi tendencat e fundit të sigurisë dhe përshëndeti kontributet e gjata të Italisë në KFOR dhe në stabilitetin rajonal.

Në komunikatë thuhet se KFOR vazhdon të zbatojë mandatin e tij - bazuar në Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të vitit 1999 - për të ofruar një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të gjitha komunitetet që jetojnë në Kosovë dhe lirinë e lëvizjes, në çdo kohë dhe në mënyrë KFOR-i është reaguesi i tretë i sigurisë, pas Policisë së Kosovës dhe misionit të BE-së për Sundim të Ligjit (EULEX), respektivisht, me të cilët punojmë në koordinim të ngushtë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024