Në Beograd festohet 16-vjetori i pavarësisë së Kosovës
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Në kryeqytetin e Serbisë, në Beograd, sot është festuar 16-vjetori i pavarësisë së Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur veprimtari Ragmi Mustafi, i cili tha se nën organizimin e Zyrës Ndërlidhëse të Republikës së Kosovës dhe Ambasadorit, Jetish Jashari, sot është shënuar 16-vjetori i pavarësisë së Republikës së Kosovës.

“Sa më parë që Serbia bën hapin e domosdoshëm për njohjen e pavarësisë së Kosovës aq më parë do të çlirohet nga mendësia e errësuar të viteve 90-ta”, ka shkruar Mustafi në Facebook.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024