Ylli kosovar në formacionin më të mirë të javës në Slloveni
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Leard Sadriu është një tjetër yll në ngritje te Kosova, i cili po tregon paraqitje fantastike në arenën ndërkombëtare.

Mbrojtësi kosovar po kalon në formë tejet të mirë në Slloveni, te skuadra e Muras, raporton KosovaPress.

Sadriu kaloi nga Shkendija te NS Mura në verën e vitit 2022, dhe tani ka arritur të bëhet një nga lojtarët kyç të skuadrës sllovene.

Tani, Sadriu është përfshirë në formacionin më të mirë të javës nga Liga e Sllovenisë, e njohur ndryshe si Prva liga Telemach.

Sadriu është pjesë e formacionit më të mirë të xhiros së 23 në Slloveni.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,140
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024