Cikloni godet Italinë, do ketë shi gjithë javën
Bota
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Një ciklon tirren ka goditur Italinë dhe do të bjerë shi gjatë gjithë javës në shumicën e pjesëve, tha të martën meteorologu Antonio Sano.

Bel Paese gjithashtu do të goditet nga erërat e forta, tha ai.

Moti me diell do të kthehet në jug fundjavën e ardhshme, ndërsa veriu dhe një pjesë e qendrës do të kenë më shumë stuhi shiu dhe borë në 1200-1300 metra, tha Sano./Ansa

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024