Rama: Ish-objektin “Gërmia” po e pastrojmë për ta bërë gati projektin për sallën e koncerteve
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka thënë se gjithë hapësirën brenda ish-shtëpisë së mallrave “Gërmia” po e lirojnë dhe pastrojë, për ta bërë gati për krijimin e muzeut dhe sallën e koncerteve.

Ai ka shkruar në Facebook se Prishtina po transformohet.

“Gjithë hapësirën brenda ish shtëpisë së mallrave “Gërmia” po e lirojmë dhe pastrojmë, për ta bërë gati për super projektin, krijimin e muzeut dhe sallën e koncerteve. Prishtina po transformohet”, ka shkruar Rama.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024