Berisha: FSK po bën një punë të mirë
Siguri
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Komisionint për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, Bekë Berisha, ka deklaruar se Forcat e Sigurisë së Kosovës janë duke punuar mjaft mirë sa i përket problemeve të sigurisë që po shkaktohen në vend.

Berisha pas raportimit të Komandantit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Gjenerallejtënan Bashkim Jashari, ka thënë se komandanti është duke ë bërë një punë të shkëlqyer me ushtrinë, duke shtuar se gjitha problemet që shfaqen janë duke u eliminuar.

I pyetur nga gazetarët nëse gjatë mbledhjes me komandantin e FSK-së, është diskutuar për vendimin e qeverisjes Haradinaj që ishte marrë në vitin 2019, lidhur me pagat e ushtarëve të FSK-së, Berisha ka thënë se propozimi është që të kthehet ai ligj në fuqi, në mënyrë që të ketë rritje të pagave në këtë drejtim.

Mes tjerash është pyetur nëse kishte diskutim nga ana e komandantit për vijën kufitare me Serbinë nëse ka policë serbë që janë duke patrulluar, për çfarë tha se kanë diskutuat për gjitha temat, mirëpo se nuk dihet tendenca e tyre gjatë qëndrimit në vijë kufitare.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024