Mposhti serben në finale, Alma Loki kampione e Ballkanit në karate
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Nuk është vetëm xhudo që po i sjell medalje ndërkombëtare Kosovës, por këtij niveli i është bashkëngjitur edhe sporti i karatesë.

Karateistja jonë, Alma Loki është shpallur kampione e Ballkanit në kategorinë e katave/seniore, raporton KosovaPress.

Loki e mposhti në finale karateisten nga Serbia, Neda Milosevic.

Kjo është hera e parë në historinë e Kosovës që kemi një kampione të Ballkanit në karate.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024