Nderohet jeta dhe vepra e heroit Fahri Fazliut
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi në ditëlindjen e 61-të, të Heroit të Kombit, Fahri Fazliu, së bashku me familjarët e bashkëveprimtarët e heroit, kanë bërë homazhe pranë shtatores së Heroit e cila qëndron krenare në qytetin e Obiliqit.

Në homazhe kanë marrë pjesë edhe nënkryetari, kryesusesja e Kuvendit, asambleistë e ekzekutivin, bashkëpunëtorë e qytetarë.

“Nderuam jetën dhe veprën e tij, duke lartësuar figurën e personalitetin, kontributin e sakrificën deri në vetëflijim për të jetuar të lirë dhe që sot të gëzojmë pavarësinë e vendit tonë. Heronjtë kanë vetëm ditëlindje, ne të gjallët ju përkulemi me respekt Heronjve të Kombit, kujtimi dhe lavdia për ta do të jetë i përhershëm dhe për jetë të jetëve. Lavdi jetës dhe veprës së Heroit Kombit, Fahri Fazliu. Lavdi të rënëve për liri”, ka shkruar ai në Facebook.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024