Tahiri: Mos të ketë presion politik te KPM-ja
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë të mos ketë presion politik te Këshilli i Pavarur i Mediave.

Tahiri thotë se takimi i javës së kaluar ka qenë një “pikë e zezë” se çfarë u kanë bërë anëtarësive të bordit të KPM-së.

“Mos të ketë presion politik te KPM-ja Takimi i javës së kaluar ka qenë një pikë e zezë për këtë komision e kuvend se çfarë u kemi bërë anëtarëve të bordit të KPM-së duke i paragjykuar e vendos në peshore integritetit e tyre patriotik! Kjo nuk duhet të ndodh, s’është punë e jona!”, shkroi Tahiri.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024