Ish-mbrojtësi i Juventusit e konfirmon takimin e Contes me Napolin
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Ish-mbrojtësi i Juventusit, Mark Iuliano konfirmon se Antonio Conte është takuar me Aurelio De Laurentiis, por nuk e di nëse kampioni italian do të punësojë Conten në sezonin 2024/2025.

Conte është aktualisht pa punë, por pritet të kthehet në skuadër verën e ardhshme, me shumë klube që thuhet se janë të interesuara për të siguruar shërbimet e tij, duke përfshirë Milanin dhe Napolin, raporton KosovaPress.

Napoli mbajti bisedime me ish-trajnerin e Interit dhe Juventusit në nëntor, përpara se të punësonte Walter Mazzarrin.

Iuliano, një ish-shok i skuadrës së Contes në Juventus, konfirmoi takimin mes mikut të tij dhe De Laurentiis gjatë një interviste me “Radio Punto Nuovo” sot.

“Unë dhe Antonio shpesh bëjmë shaka, por rrallë flasim për të ardhmen”, tha ish-mbrojtësi italian.

“Ai u takua me De Laurentiis gjatë muajve të fundit. Ndoshta ata do të flasin përsëri nëse Conte e linte derën hapur për shpresën, por sinqerisht, nuk di më shumë”, tha më tej Iuliano.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024