E konfirmojnë nga Rapidi, Albion Rrahmani ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Victor Angelescu, aksionar te skuadra rumune, Rapid Buchurest, në një intervistë për “Sport Total FM”, e ka konfirmuar se ka interesim në yllin kosovar, Albion Rrahmani.

Rrahmani është golashënuesi më i miri i Rapidit, dhe ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave evropiane, raporton KosovaPress.

Këtë gjë e konfirmoi vetë aksionari i Rapidit, Angelescu, i cili tha se agjentë dhe skautë nga klube të ndryshme janë duke e monitoruar Rrahmanin.

“Ka interesim edhe në lojtarë të tjerë, jo vetëm në Rrahmanin. Do ta shohim. Momentalisht ne nuk jemi në bisedime të avancuara me askënd sepse merkato dimërore është mbyllur”, tha Angelescu.  

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024