Nga sot në QKMF-në e Shtimes mund të bëhen analiza 24 orë
Tjera
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Komunës së Shtimes, Qemajl Aliu, ka njoftuar se nga sot në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare “Dr. Vezir Bajrami” qytetarët mund të bëjnë analiza 24 orë.

Lajmin për këtë e dha Aliu në llogarinë e tij në Facebook, duke thënë se “përveç shërbimeve 24-orëshe shëndetësore do të aplikohen edhe analizat e hemogramit, sendimentit dhe CRP-së si dhe glikemisë dhe atë të urinës, së shpejti edhe Troponina I dhe D-Dimmeri”.

Ai tha se ky është një tjetër premtim i realizuar, ku qytetarët e Komunës sonë do të marrin shërbimet e nevojshme dhe cilësore në QKMF.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024