Pjesa e parë: Interi e Atletico nuk e gjejnë golin, Dortmundi në epërsi
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet që po zhvillohen aktualisht në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Giuseppe Meazza”, Interi po barazon pa gola, 0:0 me Atletico Madridin, raporton KosovaPress.

Situatë e njëjtë nuk është edhe në stadiumin “Philips”, ku po luhet ndeshja mes PSV dhe Borussia Dortmundit.

Dortmundi shkon në pushim në epërsi prej 1:0 kundër PSV, falë golit të shënuar nga Donyell Malen në minutën e 24’.

Rezultatet e pjesës së parë i gjeni më poshtë:

Inter 0:0 Atletico Madrid

PSV 0:1 Borussia Dortmund

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024