Emërimi i trajnerit të ri, Analistët: Të ketë autoritet para lojtarëve
Tema
Lexohet për: 2 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Kombëtarja e Kosovës në futboll tashmë ka një trajner të ri. Në krye të Dardanëve për dy vitet e ardhshme do të jetë austriaku, Framco Foda.

Me këtë rast, analistët e futbollit kanë bërë thirrje që trajneri i ri të sjellë rend dhe të ketë autoritet para lojtarëve.

Trajneri Gani Sejdiu ka thënë për KosovaPress, se trajneri i ri i Kosovës duhet të ketë aftësi për të nxjerrë më të mirën nga futbollistët, por edhe të vendosë rend dhe disiplinë.

Nga ana tjetër, analisti i futbollit Alban Lumi ka deklaruar se ajo që i nevojitet Kosovës është kompaktësia e grupit, pasi kjo ka munguar nën drejtimin e trajnerëve të deritanishëm.

Për më tepër, trajneri Sejdiu ka bërë thirrje që si shembull për të pasur sukses duhet të merret puna që po bëhet tek Kombëtarja Shqiptare nga trajner brazilian, Silvinjo.

Si Sejdiu, ashtu edhe Lumi, janë shprehur të bindur se me trajneri e ri Kombëtarja e Kosovës, do të ketë sukses në ndeshjet e fazës së grupeve të Ligës së Kombeve që do të zhvillohen nga muaji shtator i këtij viti.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024