Laura Fazliu, e 7-ta në Grand Slamin e Azerbajxhanit
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Laura Fazliu e ka mbyllur Grand Slamin e Bakut në vendin e shtatë.

Në Baku të Azerbajxhanit, Fazliu në çerekfinale të këtij turneu humbi me tri dënime për Ippon, ndaj xhudistet austriake, Lubjana Piovesana, raporton KosovaPress.

Në kuadër të kategorisë deri në 63 kilogramë, Fazliu në xhiron e parë ishte e lirë, në xhiron e dytë mposhti me thyerje për Ippon garuesen nga Republika Qendrore Afrikane, Nadia Matchiko Guimendego.

Në raundin e tretë Laura vazhdoi me fitore, duke e mposhtur me Wazaari dhe mbajtje për 10 sekonda xhudisten nga Gjermania, Agatha Schmidt.

Në çerekfinale, Fazliu u mposht me tri dënime kundër austriakes, Lubjana Piovesana.

Pas humbjes, Fazliu vazhdoi në repesazh, ku u mposht me Ippon nga xhudistja izraelite, Gili Sharir.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
745
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024