Bashkëpunimi ekonomik në qendër të vizitës së ambasadorit turk në birrarinë Peja
Artikull i Sponsorizuar
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Ambasadori i Turqisë në Kosovë, Sabri Tunç Angili, ka vizituar Birrarinë Peja, ku u mirëprit nga pronari Blerim Devolli. Diskutimi i tyre u fokusua në rritjen e bashkëpunimit ekonomik dhe rritjen e eksporteve të birrës kosovare në tregun turk. 

Takimi u shënua me diskutime rreth mundësive të reja të bashkëpunimit dhe zgjerimit të lidhjeve tregtare me bizneset turke.

Në këmbim të ideve me përfaqësuesit e birrarisë, Ambasadori Angili vlerësoi bashkëpunimin aktual dhe u shpreh optimist për të ardhmen e marrëdhënieve ekonomike. Ai shprehu mbështetjen e ambasadës për fushata dhe projekte që do të promovojnë e do të forcojnë edhe më tej këtë partneritet. 

Vizita e Ambasadorit Angili në Birrarinë Peja është një dëshmi e angazhimit të Turqisë në Kosovë dhe synon të hapë rrugë për një bashkëpunim edhe më të ngushtë mes biznesit lokal dhe investitorëve turq, teksa Kosova vazhdon të rritë profilin e saj si një partner i besueshëm tregtar në rajon. 

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024