​Bashkimi e eliminon Pejën nga Kupa e Kosovës
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Bashkimi ka arritur ta mposhtë Pejën për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të Final 8 Kupës së Kosovës.

Ishte kjo një ndeshje fantastike, një spektakël në fillim të ndeshjes dhe një show i vërtetë nga dy tifozeritë.

Për më shumë se tri çerekë Bashkimi pati epërsinë dhe kontrollin e lojës, por në çerekun e katërt Peja doli për herë të parë në epërsi. Seria e mirë e Bashkimit në fund ndikoi që prizrenasit të ruajnë gjakftohtësinë dhe të kualifikohen.

Te Bashkimi pesë lojtarë shënuan pikë dyshifrore duke pasur kontribut të balancuar të gjithë ekipit çka edhe ndikoi që klubi portokall e zi të sigurojë këtë fitore jashtëzakonisht të madhe.

Në gjysmëfinale Bashkimi e pret fituesin e duelit Prishtina vs P.C. Prizreni që zhvillohet nga ora 20:00.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,166
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024