Nisin punimet në stadiumin “Adem Jashari”
Siguri
Lexohet për: 1 min.
1 javë më parë
Linku u kopjua

Kanë nisur punimet në stadiumin olimpik “Adem Jashari”, në Mitrovicë.

Njoftimi është bërë nga ana e Ministrisë për Kulturë, Rini dhe Sport, e cila ka bërë të ditur gjithashtu se shpronësimet kanë përfunduar, kushtet e ndërtimit dhe leja ndërtimore janë siguruar si dhe kontrata me operatorin është zgjatur së bashku edhe me buxhetin tashmë të siguruar.

Stadiumi do të jetë i kategorisë 4 sipas standardeve të UEFA-s dhe do të përmbush të gjitha kushtet për ndeshje vendore dhe ndërkombëtare.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024