Basketboll/ Nesër nis spektakli i Kupës së Kosovës në Gjakovë
Sport
Lexohet për: 2 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Palestra “Shani Nushi” do të jetë arenë e basketbollit nga 13 deri më 17 shkurt.

Tetë skuadrës e elitës në kërkim për trofeun e çmuar të Kupës së Kosovës. Më 17 shkurt zhvillohet edhe finalja e femrave mes Bashkimit e Prishtinës, dy skuadrave për momentin më të mirat në basketbollin e femrave në vendin tonë. Katër skuadrat e Ligës së Parë të Meshkujve e rritin edhe më shumë rëndësinë e kësaj ngjarje në Gjakovë.

Basketboll cilësor pritet në parket dhe atmosferë e jashtëzakonshme në tribuna me pjesëmarrjen e tifozerive nga e gjithë Kosova.

Gjakova ka qenë shembull për organizim dhe kështu pritet edhe në Final 8.

Të martën dhe të mërkurën zhvillohet sfidat çerekfinale, derisa të enjten gjysmëfinalet. E premtja është pushim për tu përgatitur për finalen e madhe të shtunën.

Basketboll dhe jo vetëm, do të ketë në Gjakovë nga 13 deri më 17 shkurt. Pikërisht finalet zhvillohen më 17 shkurt, Festën e Pavarësisë së Kosovës.

Trepça triumfoi në dy vitet e fundit, derisa rivalitet i madh pritet këtë edicion.

Të gjitha ndeshjet do të transmetohen ekskluzivisht në Art Motion dhe Kujtesa.

Orari

13.02.2024

14:00 Bora - Kosovari

17:00 Trepça - Istogu

20:00 Golden Eagle Ylli - Vëllaznimi

14.02.2024

14:00 Vushtrria - Neë Basket

17:00 Peja - Bashkimi

20:00 Sigal Prishtina - Proton Cable Prizreni

15.02.2024

14:00 Finalja - Liga e Parë

17:00 Gjysmëfinalja I 

20:00 Gjysmëfinalja II

17.02.2024

14:00 Finalja: KBF Prishtina - KBF Bashkimi

17:00 Finalja: Kupa e Kosovës

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024