PDK inicon edhe dy komisione hetimore për kontratat njëburimore dhe tekstet shkollore
Lajme
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Partia Demokratike e Kosovës do të inicojë themelimin e një komisioni hetimor parlamentar për kontratat njëburimore dhe për tekstet shkollore.

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, tha se është e domosdoshme themelimi i këtyre komisioneve, siç tha për të dëshmuar keqpërdorimet e mëdha në këto çështje.

Në anën tjetër, shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, vuri në pah nevojën për miratimin e Ligjit për sigurime shëndetësore dhe rritjen e koeficientit në kuadër të Ligjit për paga.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024