Rreth 4 mijë leje të punës për shtetasit e huaj, ja cili vend prin
Biznes
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Mbi 1000 mijë qytetarë nga Turqia kanë marrë leje të punës në Kosovë gjatë vitit 2023. Pas Turqisë rendit Bangladeshi me numrin prej mbi 700 qytetarëve që kanë marrë leje të punës në

Kështu thuhet në një publikim të Institutit GAP, në të cilin bëhet e ditur se në vitin 2023, numri i lejeve të punës të lëshuara nga Kosova për shtetasit e huaj ishte 3 mijë 646 apo për 667 leje më shumë se në vitin 2022.

Sipas Institutit GAP, 440 qytetarë nga Shqipëria kanë marrë lejë të punës në Kosovë në vitin e kaluar.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024