Xavi: Nuk dorëzohemi për titull
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez këmbëngul se skuadra e tij nuk do të heqë dorë nga titulli i ligës pasi skuadra e tij u ndal me barazim 3-3 nga Granada të dielën.

Kz barazim nënkupton që katalanasit kanë mbetur 10 pikë prapa Real Madridit që ëhstë lider i tabelës me 61 pikë.

“Ne humbëm dy pikë dhe një mundësi të mirë për të shkurtuar deficitin. Granada luajti një lojë inteligjente, ata na bënë shumë presion”, u tha ai gazetarëve.

“Liga ishte e vështirë dhe tani pa këto dy pikë bëhet edhe më e vështirë. Është një ndryshim i madh, por ne nuk do të dorëzohemi. Ne kishim shumë raste për të vulosur ndeshjen. Skuadra kishte besim, guxim dhe dëshirë, por nuk mjaftoi. Kjo e bën edhe më të vështirë për ne.”, thkesoi Xavi.

Barcelona tani ka edhe një javë tjetër të lirë para ndeshjes së radhës. Katalanasit rikthehen në aksion të shtunën kundër Celta Vigos në La Liga.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024