Dita kur nisi gjykimi i “Kasapit të Ballkanit”, Millosheviq
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 javë më parë
Linku u kopjua

Gjyqi i ish-presidentit të Republikës Federative të Jugosllavisë, Sllobodan Millosheviq kishte filluar më 12 shkurt 2002, në Gjykatën e krimeve të luftës të Kombeve të Bashkuara në Hagë të Holandës, nën akuzat për gjenocid dhe krime lufte në Bosnje, Kroaci dhe Kosovë.

Millosheviq ka shërbyer si avokat i tij për pjesën më të madhe të gjykimit të gjatë, i cili përfundoi pa një vendim.

“Kasapi i Ballkanit”, u gjet i vdekur në moshën 64-vjeçare nga një sulm në zemër në qelinë e tij, më 11 mars 2006.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024