Ngjarjet e datës 12 shkurt
Ngjarje
Lexohet për: 2 min.
1 javë më parë
Linku u kopjua

Mbahet fjala përfundimtare ndaj të akuzuarit Arsim Limani, i dyshuar për vrasje të rëndë në tentativë ndaj gazetarit, Alban Selimi. (Pallati i Drejtësisë, (Gjykata Themelore Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Rënda, Hajvali, ora 08:30)

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Epilepsisë, Shoqata Kundër Epilepsisë e Kosovës, me mbështetjen e Shoqatës së Neurologjisë të Kosovës, organizon simpoziumin "Epilepsia dhe shtatzënia." (Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, Prishtinë, ora 10:00) 

Rrjeti i Grave të Kosovës do të lansojë raportin hulumtues “Barazia Gjinore dhe TI: Analiza Gjinore e Digjitalizimit në Kosovë.” (Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 10:00-12:00)

Ministri i Mbrojtjes Ejup Maqedonci raporton në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes lidhur me raportin vjetor të punës për 2023. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 11:00)

Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C-301, ora 11:00)

Shënohet 79-vjetori i botimit të numrit të parë të gazetës "Rilindja".(Instituti Albanologjik Prishtinë, ora 12:00)

Zëvendësministri për Evropë dhe Punëve të Jashtme të Shqipërisë Besart Kadia, ambasadori i Shqipërisë në Kosovë Petrit Malaj dhe udhëheqësit e shoqatave të biznesit të Shqipërisë do të vizitojnë Odën Ekonomike të Kosovës. (Oda Ekonomike e Kosovës, Prishtinë, ora 11:30)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024