Vdes foshnja pasi nëna e saj e vendosi për të fjetur në furrë
Magazina
Lexohet për: 1 min.
1 javë më parë
Linku u kopjua

Një foshnjë vdiq pasi nëna e saj gabimisht e futi në gjumë në furrë, tha prokurori.

Mariah Thomas nga Kansas City, Misuri u akuzua për rrezikimin e mirëqenies së një fëmije.

Të premten pasdite, policia iu përgjigj një raportimi për një foshnjë që nuk merrte frymë. Në deklaratën e shkakut të mundshëm thuhet se reaguesit e urgjencës e gjetën fëmijën me djegie të dukshme. Foshnja u shpall e vdekur në vendngjarje.

Në komunikatën për media thuhet se dëshmitari ka thënë se nëna “e ka vënë fëmijën për të fjetur dhe aksidentalisht e ka futur në furrë në vend që të jetë në krevat fëmijësh”.

Policia nuk ka specifikuar saktësisht se si ka ndodhur gabimi, shkruan Sky News.

"Ne e njohim natyrën e tmerrshme të kësaj tragjedie dhe zemrat tona janë të rënda për humbjen e kësaj jete të çmuar. Ne besojmë se sistemi i drejtësisë penale do t'i përgjigjet siç duhet këtyre rrethanave të tmerrshme," tha Jean Peters Baker, prokuror i Qarkut Jackson.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024