Lëndohet Jude Bellingham
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Lajm aspak i mirë për Real Madridin, pasi që mesfushori Jude Bellingham u desh të largohej nga fusha në ndeshjen që po zhvillohet kundër Gironas.

Reali momentalisht po avancon 4:0 kundër Gironas, falë dy golave të Bellingham dhe golat nga Vinicius e Rodrygo, raporton KosovaPress.

Por, pasi që shënoi golin e tij të dytë personal të ndeshjes, Bellingham u lëndua dhe u largua nga fusha në minutën e 57’.

Në vend të tij u inkuadrua Brahim Diaz.

Rezultati momental, 4:0 në favor të Realit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024